Prodej zavedené firmy jednomu ze spolumajitelů může být spořádaný a klidný

0
121

U každé společnosti, která má více vlastníků, se občas stane, že spolu majitelé v něčem nesouhlasí. Když se daný spor vyřeší, běh firmy není ohrožen a vše opět pokračuje jako na drátkách. V případě, že jsou spory táhlejší, nebo za předpokladu, že chce jeden z majitelů jít do penze, se nabízí snadné řešení – prodej zavedené firmy, respektive jejího podílu, jednomu ze spolumajitelů. Ovšem pozor, aby nedošlo ke sporům, je praktické si k prodeji přizvat odborníky, kteří budou plnit roli mediátorů.

Přizvání prostředníka zajistí hladký průběh při vyjednáváních

Ať už jsou vztahy mezi spolumajiteli aktivní firmy na prodej jakékoliv, přítomnost prostředníka v případě, že dojde na prodej zavedené firmy jednomu z nich, by měla být automatická. Odborná pomoc a dohled nad obchodem totiž ušetří spoustu času a nervů každému z účastněných.

Finanční odhad od odborníka je nutností

Spory mezi spoluvlastníky firmy na prodej mohou nastat v případě, kdy dojde na ocenění dané společnosti. Každý totiž může mít o její hodnotě jinou představu, a to může vyvolávat zbytečné dohady. Ušetřit si je můžete tím, že si k finančnímu odhadu přizvete profesionální odhadce. Tak budou spory na obou stranách zažehnány, protože odhad ceny bude objektivní.

Profesionalita na prvním místě

Přítomnost odborníka při prodeji aktivních firem oceníte také z toho důvodu, že jednání budou probíhat civilizovaně a profesionálně. V případě, že by bylo nutné při jednáních mezi spolumajiteli zakročit, zástupce třetí strany si dokáže poradit a přijít s netradičním, ale účinným řešením. Koneckonců, je to jeho práce a během své kariéry byl přítomen mnohem jednáním o firmách na prodej.

Není pravdou, že prodej podílu aktivní firmy mezi spolumajiteli se musí vyhrotit. Když budou k obchodu obě strany přistupovat rozumně a přizvou si na pomoc odborníka, není se čeho obávat.