7 tipů, jak zvládnout prvák na výšce

0
311

Nástup na výšku je v mnohém krokem do neznáma. Vás tak čeká spoustu novinek, s kterými je nutné se co nejdříve naučit pracovat. Přečtěte si proto několik tipů, jak vše hladce zvládnout.

  1. Udělali jste si přípravu?

Kdo je připraven, není zaskočen. Toto pravidlo platí na vysoké dvojnásob a vy tedy nezapomínejte na pořádný průzkum. Udělejte si náskok a načerpejte všechny dostupné informace. Nejen na stránkách školy, ale i na sociálních sítích najdete to, co byste jinak museli zjišťovat až za pochodu.

Tip: Pro všechny nové, ale i zkušenější studenty je zde možnost vypracování seminárních prací, nebo anonymní vypracování bakalářských prací na zakázku. Povinnostní může být mnohem víc, než na staré dobré střední a když není čas a chuť, tyto služby jsou ideální variantou.

  1. Zeptejte se zkušenějších

Pomocnou ruku hledejte u starších studentů a absolventů školy. Ti nejlíp vědí, jak vše funguje a stanou se tak cennými pomocníky v dalším studiu.

  1. Studijní plán je základ

Dobrý time management a rozvržení studia jsou základními kameny. Některé předměty si můžete posunout, jinde musíte být opatrní. Nic však nenechávejte náhodě.

  1. ISIC karta

ISIC karta se stane nedílnou součástí vašeho studia. Můžete s ní čerpat mnoho slev a výhod, ale také poslouží jako vaše identifikace na půdě školy.

  1. Skripta a učebnice

Pokud se rozhodnete knihy pořizovat, stojí za to prohlížet nástěnky, podat si inzerát nebo se poptat starších studentů, zda nejsou k mání již využité a podstatně levnější. Také nejprve projděte antikvariáty, než zainvestujete do naprosto nových učebnic.

  1. Studijní oddělení

Studijní oddělení je důležitou kanceláří. S ním můžete řešit vše od zápisu do studia, registrace, uznávání a opakování předmětů, až po přerušení a ukončení studia.

  1. Přednášky

Účast na přednáškách je velmi důležitá, i když není povinná, neznamená to, že chodit nemusíte. Pro postup do dalšího semestru budete potřebovat minimální počet kreditů, které právě účastí na přednáškách budete získávat.