Od vypuknutí ukrajinského konfliktu do Ruska nic nedodáváme, tvrdí Agrofert

0
162

Česká společnost Agrofert ze svěřeneckého fondu Andreje Babiše odmítá obvinění, že po vojenské invazi na Ukrajinu obchoduje s Ruskem. Ve svém prohlášení reaguje na článek webového portálu Neovlivní, který tvrdí opak. TASR o tom informuje na základě zpravodajství serveru iDNES.cz.

Společnost Agrofert ve svém nedělním prohlášení napsala, že se proti lživému článku hodlá bránit právní cestou. Agrofertu překáží mimo jiné i tvrzení, že „společnosti bývalého (českého) premiéra dodávají své zboží do Ruska a současně posílají Putinovu režimu platby za plyn“. Jsou to lživé informace, píše Agrofert.

Agrofert stojí také za tím, že už před vypuknutím válečného konfliktu tvořil obrat se zákazníky sídlícími v Rusku méně než jedno procento celkového konsolidovaného obratu celého koncernu.

Od vypuknutí konfliktu na Ukrajině firma podle svého vedení do Ruska nic nedodává. Za plyn platí stejně jako ostatní společnosti lokálním distributorům v Česku, Německu a na Slovensku a podobně ve všech ostatních zemích, kde působí.

Portál Neovlivní tvrdí, že firma nadále s Ruskem obchoduje. Upozorňuje také na společnosti z koncernu, které jsou závislé na plynu ve výrobě, například chemička Duslo Šaľa či SKW Piesteritz.